AKTUALNOŚCI

Udany Piknik Medicusa

25 Sep 2023

W Pikniku Prezydenckim, który odbył się w dniu 10 września 2023 r. w godzinach popołudniowych, wzięło udział wielu znanych lekarzy ze środowiska polonijnego.

czytaj więcej

WYDARZENIA

Medicus w Paradzie Pułaskiego 2023!

Zapraszamy wszystkich członków MEDICUS, polonijnych lekarzy i sympatyków do naszej grupy. Pomaszerujemy razem!

W tym roku Parada Pułaskiego odbędzie się 1 października, jak zawsze na Manhattanie. Po więcej info...

czytaj więcej

ZNAJDŹ DOKTORA


STUDENCI

Feb 07, 2022

Otrzymaliśmy pytanie od Anny P. w sprawie pracy jako lekarz w USA. Oto pytanie i nasza odpowiedź. Mamy nadzieję, że pomogliśmy w obraniu niezbędnych kroków celem uzyskania licencji lekarskiej w USA.

Pytanie:

Nazywam się Anna P., jestem lekarzem z Polski, specjalistą neonatologii. Obecnie mieszkam w USA z mężem (jest obywatelem USA) i rozpoczęłam proces uzyskania licencji lekarskiej.

Do tej pory pracowałam na oddziałach neonatologii III stopnia w Krakowie a także w Londynie (2019-2020 - Queen Charlotte’s and Chelsea Hospital).

Zwracam się z uprzejmą prośbą do Państwa (przyp. red. Medicus) o pomoc w nawiązaniu kontaktów z lekarzami neonatologami/pediatrami, którzy mogli by posłużyć poradą.

Z poważaniem

Anna P.

Odpowiedź:

Jestem sekretarzem Towarzystwa Medicus - niestety celem uzyskania Licencji Lekarskiej w USA, musi Pani zdać egzaminy nostryfikacyjne Step 1-3 i egzamin z języka angielskiego (do którego też należy podejść poważnie) potem wziąść udział w  „Match” celem dostania się na rezydenturę. Będzie Pani musiała przejść jeszcze raz przez szkolenie medyczne, ktore już pani ukończyła w Polsce i Anglii. Po ukończeniu rezydentury z Pediatrii (na którą nie jest się trudno dostać) i zdaniu egzaminu specjalizacyjnego z Pediatrii, będzie się Pani mogła starać o specjalizację w Neonatologii i ponownie zdać egzamin specjalizacyjny z Neonatologii – czyli okolo 5-6 lat razem zanim zacznie Pani pracę jako Neonatolog w USA. Nie znam lekarzy polskiego pochodzenia pracujących w Neonatologii. Umieścimy Pani anons na stronie towarzystwa Medicus. Doktor Michal Kulon – wiceprezes prowadzi działalność wspomagającą tych, którzy nie uzyskali wyniku w „Match” w wyszukiwaniu wolnych miejsc na rezydenturę. Każdy z nas przeszedł przez ten cykl treningu, życzę powodzenia.

Dariusz Nowak, MD ECNU

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
facebook