AKTUALNOŚCI

Udany Piknik Medicusa

25 Sep 2023

W Pikniku Prezydenckim, który odbył się w dniu 10 września 2023 r. w godzinach popołudniowych, wzięło udział wielu znanych lekarzy ze środowiska polonijnego.

czytaj więcej

WYDARZENIA

Medicus w Paradzie Pułaskiego 2023!

Zapraszamy wszystkich członków MEDICUS, polonijnych lekarzy i sympatyków do naszej grupy. Pomaszerujemy razem!

W tym roku Parada Pułaskiego odbędzie się 1 października, jak zawsze na Manhattanie. Po więcej info...

czytaj więcej

ZNAJDŹ DOKTORA


PACJENCI

Jun 08, 2021

Nauczmy się siebie lubić. Drobne niedociągnięcia natury pozwólmy skorygować specjalistom. Samozadowolenie buduje wiarę w siebie i swoje możliwości, a więc jeżeli zauważamy na twarzy pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek, to nic prostszego jak udać się do gabinetu medycyny estetycznej i poddać kuracji Botoxem lub Restylanem.

Zabieg ten to zaledwie kilka minimalnych nakłuć igłą, a po paru dniach linie i zmarszczki na twarzy łagodnieją i znikają. Botox działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty. Efekt zabiegu utrzymuje się około 6 miesięcy. Oprócz zmarszczek poważny problem stanowią różnego rodzaju bruzdy. Kiedy się uśmiechamy, nieznośne bruzdy nosowo-wargowe jeszcze się pogłębiają, a przecież uśmiech na twarzy czyni nas młodszymi i pogodniejszymi. Możemy się ich pozbyć wstrzykując preparat Restylan. Restylan jest naturalnym wypełniaczem kosmetycznym.

Zastrzyki z Restylanu wygładzają skórę spłycając zmarszczki i wypełniając bruzdy, a także korygują wielkość i kształt ust. Restylan w postaci żelu wstrzykuje się w skórę powodując zwiększenie objętości tkanki, co daje w konsekwencji wygładzenie zmarszczek i bruzd, a także poprawienie owalu twarzy, uwydatnienie ust czy skorygowanie ich kształtu. Właściwość preparatu Restylan polega na zdolności integracji z otaczającą go tkanką.

Istotną rolę w naszym wyglądzie odgrywa także cera - twarz szara z plamkami, przebarwieniami i rozszerzonymi naczyńkami krwionośnymi dodaje nam lat, ale i z tym problemem możemy sobie poradził stosując peeling. Peeling to kontrolowane złuszczanie naskórka. Usunięcie określonej warstwy zmusza organizm do jej odtworzenia. Im więcej warstw zostaje złuszczonych, czyli im głębszy peeling, tym lepszy będzie efekt.

Seria peelingów wpływa na odnowę naskórka, likwiduje wszelkiego rodzaju zmiany chorobowe i oznaki starzenia się.

Nikt nie lubi słuchać porad. Nikt przecież nie będzie nam mówił, co mamy robić, ale raz do roku dajmy się namówić na zrobienie czegoś dla siebie - czegoś, co sprawi nam przyjemność, a gdy będziemy wyglądać młodziej, to i wskazówki zegara zatrzymamy na jakiś czas w miejscu.

Dariusz Nasiek, MD

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
facebook