NEWS

35th Anniversary of Diplomatorium, Rokitnica

19 May 2023

On September 23, 2023, celebrations pertaining to the 35th anniversary of Diplomatorium will be held in Rokitnica in Poland.

read more

EVENTS

Medicus Society Members Meeting - April 23, 2023

To all members of Medicus Society. Medicus Society members meeting date is scheduled for 4/23/2023 – Sunday, 1:30PM, at:

The Barrow House1296 Van Houten AvenueClifton, NJ 07013 Meeting Agenda Society Activity, summary...

read more

FIND A DOCTOR


NEWS

Mar 03, 2022

Wspieraj i udostępniaj - największą ogólnopolską zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie!

Kochani, od wielu lat udowadniacie, że jako społeczność Pomagaczy jesteście najlepsi na świecie, ale i tak jesteśmy zdumieni Waszą reakcją i tempem, w jakim zmierzacie z pomocą!

Nasza społeczność na Siepomaga.pl niosąca pomoc Ukrainie liczy już ponad 500,000 osób! Licznik zbiórki kręci się w szaleńczym tempie, dzięki Wam... Z całego serca dziękujemy za zaufanie i gigantyczne zaangażowanie!

Jak pomagamy i co na ten moment już udało się zdziałać? Poniżej kilka ważnych informacji:

Koncentrujemy się na dostarczaniu dużych gabarytów najbardziej potrzebnych produktów. Stworzyliśmy w Siepomaga Dział Dużych Dostaw, który zajmuje się organizacją zakupów na dużą skalę oraz organizuje kanały ich dostarczania.

Odpowiednie pakowanie i segregacja produktów pozwala przyspieszyć logistykę, pomijając proces sortowania.

Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z zespołem KPRM i RARS, które wraz z rządem ukraińskim koordynują akcję pomocy humanitarnej. Dzięki temu możemy w szybki sposób pomóc w realizacji dostaw najbardziej potrzebnych produktów. Mamy doświadczenie i możliwości, by organizować duże dostawy i dokładamy wszelkich starań, by proces ten przebiegał w sposób zorganizowany.

Zamówiliśmy specjalistyczne materiały opatrunkowe, w tym przeciwoparzeniowe i służące do leczenia ran postrzałowych, o wartości ponad 160 tys. zł dla szpitala we Lwowie. Przygotowane jest do wysyłki kilkadziesiąt defibrylatorów dla służb medycznych obrony terytorialnej.

Dzisiaj zakupiliśmy kilkanaście ton trwale pakowanej żywności, które tirem trafią do rządowego magazynu, a stamtąd do Ukrainy. Koordynujemy dalsze zakupy.

W porozumieniu z ukraińskimi dyplomatami sfinansowaliśmy zakup butów wojskowych, które trafią do Odessy.

Wojna zaskoczyła zwyczajnych ludzi, którzy obudzili się w innej rzeczywistości. 66 chłopców z Kijowa i ich opiekunowie kilka dni temu przyjechali na turniej piłkarski do Wrocławia. Powinni już wracać do domu, ale ten nie wygląda tak samo. Niewyobrażalny smutek i strach o rodziny dotknął dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Połączyliśmy siły i razem z Fundacją Zobacz Mnie zapewniamy finansowanie noclegów, wyżywienia, a także opiekę psychologiczną i pedagogiczną. W planach jest również sprowadzenie do Polski ich matek oraz rodzeństwa i zapewnienie im bezpieczeństwa na czas wojny.

Obraz Ukrainy to dla nas przede wszystkim żołnierze walczący na froncie i matki z dziećmi szukające schronienia. Jednak dla wielu ludzi życie napisało trudny scenariusz już wcześniej. Dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych i ich rodziny z tematem choroby i śmierci spotkały się już wcześniej.

Dzięki współpracy z Fundacją Iskierka pod skrzydła fundacji bierzemy kilkadziesiąt rodzin dzieci onkologicznie chorych, które trafiły bądź trafią do 4 polskich szpitali. Dwoje z tych dzieci przebywa już w Rzeszowie, jedno w Katowicach i jedno w Zabrzu. Wsparcie dla rodzin dotkniętych nie tylko chorobą, ale i wojną, zapewnienie wyżywienia, ubrań, dachu nad głową jest możliwe właśnie dzięki Wam!

Stale łączymy się z osobami w Kijowie, aby wiedzieć, jaka jest sytuacja i możliwości. To trudne. Jest wiele emocji. Wiemy, że solidarność, wsparcie, świadomość, że ktoś na nich liczy i czeka, to magiczne zaklęcia, które dają siłę w walce o dom.

O kolejnych działaniach będziemy Was informować na bieżąco. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za Waszą hojność i zaufanie, którym nas obdarzacie! To dopiero początek pomocy, która będzie potrzebna także w kolejnych miesiącach.

Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać! Razem wielką mamy MOC!

SIGNUP FOR NEWSLETTER
facebook