NEWS

"Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!"

03 Mar 2022

Wspieraj i udostępniaj - największą ogólnopolską zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie!

read more

EVENTS

FIND A DOCTOR


NEWS

Sep 30, 2015

30 września 2015 Prezydent Andrzej Duda zakończył oficjalną wizytę w Nowym Jorku spotkaniem z Polonią w Konsulacie RP na Manhattanie.

Wizyta w Nowym Jorku była jedną z pierwszych podróży zagranicznych prezydenta Andrzeja Dudy po objęciu przez niego stanowiska w sierpniu tego roku. 

Prezydent Andrzej Duda wręczył wysokie odznaczenia państwowe zasłużonym działaczom polonijnym.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń, prezydent zwrócił się do licznej Polonii i podkreślił, że amerykańska Polonia odegrała ważną rolę w budowaniu Rzeczypospolitej i, jak się wyraził "nadal w tym procesie bierze udział". Zachęcił do kontaktowania się z nowo powstałym biurem ds. Polonii.

"Oczekuję tego, że państwo będziecie się do nas zwracali z inicjatywami, co poprawić, co powinno być zrobione, w jaki sposób powinna być realizowana polityka państwa polskiego, polityka polskich władz, polityka polskiego prezydenta wobec tych Polaków, którzy mieszkają za granicą”.

Po przemówieniu prezydent Duda witał osobiście licznie zebranych gości oraz rozmawiał z przedstawicielami organizacji i stowarzyszeń polonijnych.

"MEDICUS’’ reprezentowali dr. Dariusz Konopka - prezes, dr. Anna Pyz - członek zarządu oraz dr. Tadeusz Pyz - były prezes stowarzyszenia.

SIGNUP FOR NEWSLETTER
facebook