EVENTS

Zapraszamy na Żywiec Cup 2019

Polish American Golf Association zaprasza serdecznie wszystkich członków Medicus do wspólnej zabawy na Żywiec Cup w dniach 12-14 lipca 2019.

Spotkanie odbędzie się w Hanah Golf & Mountain Resort w Margaretville, NY. Oprócz turnieju klin...

read more

FIND A DOCTOR


EVENTS

Nov 17, 2018

Medicus zaprasza wszystkich zainteresowanych na spektakl teatralny "Zwycięstwo Kobiet".

Występ odbędzie się w sobotę, 17 listopada o 7:00 wieczorem w Centrum Polsko-Słowiańskim, 177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222.

Występują w nim polscy aktorzy z teatru Panopticum z Lublina.

Widowisko to napisane według scenariusza dr Henryka Cioczka przedstawia działalność dwóch lekarek, które przybyły w latach 20. do USA i pokazały jak należy walczyć swoją postawą aby osiągnąć sukces.

VIP miejsca są dostępne.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt Marian Żak, tel: 646-344-0094

Dr HENRYK CIOCZEK:

"Drodzy przyjaciele, pragnę serdecznie zaprosić was na spektakl teatralno-muzyczny pt. "Zwycięstwo Kobiet", mojego autorstwa, w wykonaniu lubelskiego Teatru Panopticum, w reżyserii Mieczysława Wojtasa, z muzyką Piotra Tesarowicza. Spektakl opowiada historię wybitnej polsko-amerykańskiej lekarki dr Marii Zakrzewskie, jej siostry pielęgniarki Anny Zakrzewskiej oraz dr Elizabeth Blackwell, które dziajając w połowie XIX wieku otworzyły drogę do medycznej kariery kobietom, wprowadziły nowatorskie metody leczenia w położnictwie i chirurgii oraz przyczyniły się do postępu medycyny, medycznych służb socjalnych, pielęgniarstwa oraz emancypacji kobiet.

Dr Maria Zakrzewska była ponadto założycielem szpitala kobiet i dzieci w Nowym Jorku oraz trzech szpitali w Bostonie. Wybitne lekarki udowodniły, że ciężką pracą, zdolnościami, heroizmem i walką można osiągnąć zwycięstwo w każdej dziedzinie życia i dać przykład kolejnym pokoleniom.

Muzyczny spektakl w wykonaniu wspaniałej grupy ośmiu młodych aktorów jest niezwykłym artystycznie i bardzo budującym emocjonalnie przedstawieniem, który powinna zobaczyć każda kobieta i każdy Polak, aby zapewnić dr Marii Zakrzewskiej należyte miejsce w panteonie wybitnych Polaków.

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prezentacja sztuki odbędzie się w ramach Festiwalu Chopin and Friends w dn. 17 listopada, sobota o godz. 6:30pm w sali CPS na Greenpoint, 177 Kent Street, NY.

Proszę rezerwować VIP bilety - sugerowana donacja $25 - dzwoniąc pod numer 718-256-5656.

Foto: Jarek Witkowski, www.panopticum.pl
SIGNUP FOR NEWSLETTER
facebook