NEWS

"Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!"

03 Mar 2022

Wspieraj i udostępniaj - największą ogólnopolską zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie!

read more

EVENTS

FIND A DOCTOR


EVENTS

Dec 04, 2016

Polonijni lekarze reprezentujący różne specjalności zebrali się na tradycyjnym spotkaniu świątecznym, które w tym roku odbyło się 3 grudnia w studiu Inglota w Chelsea Market na Manhattanie.

"Medicus istnieje już od 50 lat i ma się bardzo dobrze. Staje się coraz bardziej prężnie działającą organizacją" – powiedział w trakcie spotkania prezes Medicusa, dr Dariusz Konopka, zachęcając członków stowarzyszenia do umieszczania swoich danych na stronie internetowej organizacji: www.medicussociety.org

Na zdjęciu: Dr Dariusz Konopka, konsul Sabina Klimek, mec. Sławomir Platta, dr Anna Pyz, dr Jolanta Sykora-Sygnarowicz i dr Dariusz Nowak

Zamysłem zarządu Medicusa jest stworzenie bazy danych polskich lekarzy różnych specjalizacji, z której korzystać będą mogli pacjenci polskiego pochodzenia mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Jak można się było przekonać na świątecznym spotkaniu, Polonia nowojorska może się pochwalić wysokiej klasy specjalistami, od lekarzy internistów, poprzez dentystów, ginekologów, dermatologów, psychiatrów po neurologów. Pracują w nowojorskich szpitalach albo prowadzą prywatne przychodnie w całym rejonie nowojorskim.

Zarząd Medicusa, który tworzą, oprócz dr. Konopki, dr Anna Pyz, dr Jolanta Sykora-Sygnarowicz, Sara Nasiek i dr Dariusz Nowak, pracuje prężnie nad rozwojem organizacji, aby była bardziej widoczna w środowisku polonijnym. "Mamy fantastycznego Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego. Mam nadzieję, że Medicus będzie widoczny na Piątej Alei w 2017 r." – powiedziała dr Sykora-Sygnarowicz.

Na tegorocznym przyjęciu świątecznym Medicusa, które odbyło się w przestronnym studiu Inglota w Chelsea Market na Manhattanie bawiło się kilkudziesięcioosobowe grono polonijnych lekarzy wraz z zaproszonymi gośćmi, wśród których była m.in. szefowa Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku Sabina Klimek oraz Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2017 mec. Sławomir Platta, a także wiele innych gości.

SIGNUP FOR NEWSLETTER
facebook