NEWS

"Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!"

03 Mar 2022

Wspieraj i udostępniaj - największą ogólnopolską zbiórkę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie!

read more

EVENTS

FIND A DOCTOR


EVENTS

Sep 11, 2016

10 września 2016 odbyło się spotkanie członków i sympatyków ‘’Medicusa’’ w Southampton na Long Island.

Organizatorami spotkania byli członkowie zarządu stowarzyszenia, a gospodarzami państwo Grędysowie.

Celem spotkania było nawiązanie i odnowienie kontaktów między polskimi lekarzami pracującymi w ośrodkach akademickich, szpitalach i prowadzących prywatne gabinety, oraz zapoznanie się z lekarzami rezydentami i studentami kierunków medycznych. Była to też okazja do zachęcenia starych członków do ponownego zaangażowania się w działaność naszego stowarzyszenia oraz rekrutacja nowych członków.

W spotkaniu uczestniczyło 37 osób. Gościem honorowym była dr Donna Koch, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2016. W spotkaniu wzięła udział zaprzyjaźniona od wielu lat z ‘’Medicusem’’, pani Marilyn Goldberg, nazwana przez ‘’Fine art Magazine’’ ‘’Królową sztuki”. Ojciec pani Goldberg, dr Nusyn Huberman był polskim lekarzem, dyrektorem Williamsburg General Hospital i przez 40 lat prowadził prywatną praktykę na Brooklynie.

W spotkaniu wzięli też udział członkowie zarządu Medicusa: Dr. Dariusz Konopka - prezes, dr. Dariusz Nowak - wiceprezes, dr Anna Pyz - skarbnik, dr. Jolanta Sykora-Sygnarowicz - członek zarządu, gospodarze: dr Barbara i dr Lech Grędysa oraz lekarze z Long Island, Brooklynu, Queensu, Manhattanu, New Jersey, Niemiec, student z WUM oraz absolwentka UMP.

W  trakcie degustacji win dr. Joe Rozdeba poprowadził ciekawy wykład na temat: "Wine Enthusiast", Best of 2015.

Miłą niespodzianką był występ gwiazd scen Off Broadway, bliźniaczek - Mihaeli i Gabrieli Modorcea. Występ Indiggotwins wprowadził uczestników w ‘’szampańskie humory’’. Mihaela Modorcea promowała też swoją powieść filmową ‘’Wicked Clone’’.

Spotkanie było też okazją do celebrowania urodzin dr Tadeusza Pyz, byłego prezesa ‘’Medicusa’’, którego żona Anna, przygotowała mu niespodziankę urodzinową.

Prezes stowarzyszenia dr Dariusz Konopka, podziękował zaprzyjaźnionym artystkom za ich gratisowy występ na rzecz ‘’Medicusa’’, życząc im dalszych sukcesów na Broadway’u.

Uczestnicy spotkania dziękowali i gratulowali organizatorom i gospodarzom udanego spotkania i networkingu oraz sugerowali konieczność kontynuowania tego rodzaju spotkań dla nadal rozwijającego się ‘’Medicusa’’.

"Ogrodowe Przyjęcie w Southampton było kolejnym, dużym osiągnięnciem dla Medicusa - powiedział dr. Dariusz Konopka, dziękując uczestnikom i gospodarzom. - Jesteśmy bardzo wdzięczni dr. Barbarze i dr Lechowi Gredysa za ich gościnność, wieloletnie zaangażowanie i wsparcie dla naszego stowarzyszenia".

SIGNUP FOR NEWSLETTER
facebook